شرکت نیکوبرشرق سپاهان

لاینر پمپ

لاینرهای لاستیکی به طور گسترده ای در کاربردهای استخراج مانند پمپ های دوغابی برای محافظت در برابر سایش ناشی از سنگ معدن مورد استفاده قرار می گیرند و برای به حداکثر رساندن زمان کار عملیاتی بسیار مهم هستند.

معرفی محصول:

لاینرهای شرق سپاهان می توانند عمر لاینرهای پمپ دوغاب را بیش از 50٪ یا بیشتر افزایش دهند و در برخی موارد، نشان داده شده است که عمر پمپ دوغاب را تا دو برابر افزایش می دهد، در حالی که باعث افزایش کارایی صنعتگران برای بهره برداری معدن می شود.

اجزای در معرض سیال پمپ با لاینر لاستیکی پوشانده می شود که باید بین پوشش لاستیکی نرم (پوشش چند لایه، عمدتاً به عنوان محافظت در برابر سایش) و پوشش لاستیکی سخت (پوشش تک لایه، عمدتاً به عنوان محافظت در برابر خوردگی) تمایز قائل شد.

در پمپ های اسلاری لاینردار به طور وسیع از سه نوع الاستومتر استفاده می شود که با توجه به اندازه ذرات جامد و شکل و سختی آن ها و همچنین خواص خوردگی سیال به کار برده می شود و شامل لاستیک طبیعی، پلی یورتان و الاستومترهای مصنوعی می باشد .

لاستیک طبیعی :

استفاده از لاستیک طبیعی در پمپ لاینردار، موجب می شود تا مقاومت در برابر سایش برای لاینر های پوسته تا سایر ذرات جامد 2/1 اینچ و برای لاینر های پروانه تا سایز 4/1 اینچ باشد. زمانی که از لاستیک طبیعی استفاده می شود، باید سرعت چرخش پروانه کمتر از 5400 فوت بر دقیقه باشد تا مانع از خرابی لاینر در اثر افزایش دما در لبه خارجی پروانه شود. استفاده از این الاستومتر برای روغن و حلال و اسید های قوی نامناسب می باشد و امکان آسیب در صورت پمپاژ ذرات جامد بزرگتر و یا مواد ناخالص برای آن ها وجود دارد و همچنین استفاده از آن ها برای دماهای بالای 110 درجه سانتی گراد مناسب نمی باشد .

پلی یورتان :

الاستومتر پلی یورتان در پمپ لاینردار، در مواقعی که سرعت چرخش پروانه بیش از 5400 فوت باشد به کار برده می شود، زیرا در این مواقع استفاده از لاستیک طبیعی غیر ممکن می باشد. در صورتی که سیال دارای ذرات جامد نرم باشد مقاومت پلی یورتان نسبت به لاستیک طبیعی بیشتر می باشد در حالی که اگر سیال حاوی ذرات جامد با لبه تیز باشد مقاومت آن نسبت به لاستیک طبیعی در برابر سایش کمتر خواهد بود. کاربرد پلی یورتان در دماهای بالای 158 درجه فارنهایت و همچنین برای محلول های اسیدی، آلکالین ها، کتون ها، استرها و نیتروهیدروکربن ها مناسب نمی باشد و اگر مقاومت دمایی نیز افزایش پیدا کند مقاومت به سایش کاهش پیدا می کند .

الاستو مترهای مصنوعی :

این نوع الاستومترها شامل نئوپرن، بوتیل هیپالون، وایتون نوع A و … می باشد. این مواد برای کاربردهای شیمیایی از مقاومت بیشتری نسبت به سایر الاستومترها بر خوردار می شود و مقاومت به سایش پایین تری نسبت به آن ها دارد و همچنین دماهای کاری بالاتری نسبت به آن ها تحمل می کنند .

به بالای صفحه بردن