شرکت نیکوبرشرق سپاهان

رابر لاینینگ

لاینینگ لاستیکی باعث بهبود طول عمر تجهیزات، بهبود ایمنی، کاهش لرزش و کاهش سطح صدا می شود.

شرق سپاهان با بیش از 25 سال فعالیت در ایران لاینینگ سایشی لاستیکی بسیار مقاوم و با عملکرد عالی را ارائه داده است. هر گرید از لاستیک مقاوم در برابر سایش ما مبتنی بر تجربه هزاران عملیات دنیای واقعی در این زمینه است.

معرفی محصول:

رابر لاینینگ یک ورق یا غشاء لاستیکی است که برای محافظت در برابر خوردگی در محیط های شیمیایی استفاده می شود. از جمله کاربردهای آنها مقاومت در برابر اسید، مواد شیمیایی و مواد قلیایی و مقاومت در برابر سایش است.

کاربردهای رایج برای لاینینگ لاستیکی عبارتند از:

 • لاینینگ سازه های فلزی مانندشوت، فیدر و …
 • میکسر بتن
 • درام و غلطک
 • لاینینگ مخازن
 • لاینینگ لوله و اتصالات

رابر لاینینگ برای به حداکثر رساندن عملکرد و به حداقل رساندن زمان خرابی طراحی شده است. لاینینگ شما می تواند بر اساس داده های عملیاتی و اهداف تولید سفارشی شود.

رابر لاینینگ ها در کارخانه ما با استفاده از برنامه های تضمین کیفیت دقیق در هر مرحله از تحقیق، توسعه، طراحی و تولید اجرا می شوند که نهایتاً منجر به کیفیت بالا و یکنواخت برای تأمین کالا می شود.

شرق سپاهان دارای طیف گسترده ای از انواع مختلف لاینینگ با لاستیک طبیعی و لاستیک مصنوعی است که در برخی از کاربردها، با ترکیب مواد مختلف به بهترین عملکرد می رسد.

 • رابر لاینینگ نرم

رابر لاینینگ نرم معمولاً از انواع مختلف لاستیک نرم ساخته می شود. این نوع لاستیک از خصوصیاتی مانند سختی کم، خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری بالا برخوردار است. این نوع الاستومرها لاینینگ های مقاوم در برابر سایش هستند که قادر به جذب و دفع تأثیر نیروهای ساینده مواد می باشند. همچنین برای لاینینگ مخزن دوغابی، لاینینگ لوله، لاینینگ پمپ و غیره می توان الاستومرهای متفاوتی پیشنهاد کرد. از لاستیک نرم همچنین برای مخازن اسیدشویی، مخازن ذخیره اسید کلریدریک و محلول های سولفوریک استفاده می شود.

 • رابر لاینینگ سخت

رابر لاینینگ سخت به طور کلی از انواع مختلف لاستیک سخت ساخته می شود که آنها لاینینگ های مقاوم در برابر مواد شیمیایی با انعطاف پذیری خوب و مقاوم در برابر نفوذ هستند. برخی از آنها لاینینگ های لاستیکی مبتنی بر مواد معدنی هستند که دارای مقاومت شیمیایی عالی در دمای بالا و برخی دیگر لاینینگ های لاستیکی ولکانیزه شده با بخار هستند که برای لاینینگ مخازن مناسب هستند، که با بخار تحت فشار قابل پخت نیستند. این انواع مختلف لاستیک سخت برای مخازن ذخیره سازی، راکتورها، واحدهایی که از فرایند غشاء تبادل یونی و لوله ها در دمای بالا استفاده می کنند مناسب هستند.

 • رابر لاینینگ های مصنوعی

انواع مختلف لاستیک مصنوعی مانند لاستیک کلروپرن، لاستیک بوتیل و لاستیک هایپالون برای ساخت این نوع لاینینگ لاستیکی استفاده می شود.

* رابر لاینینگ کلروپرن: این لاینینگ ها معمولاً از لاستیک پلی پرن ساخته می شوند که دارای مقاومت فرسایش مناسب و ترک خوردن در برابر ازن هستند. همچنین مقاومت بهتری در برابر روغن، اسید و سایش دارند. لاینینگ لاستیکی کلروپرن برای کارخانه های نمک زدایی ، لوله کشی آب دریا، مخازن و غیره مناسب است.

 • رابر لاینینگ بوتیل:

لاستیک بوتیل در دمای بالا مقاومت شیمیایی بسیار خوبی دارد. این لاینینگ های لاستیکی به دلیل نفوذپذیری کم نسبت به بخار، بسیار مقاوم هستند. بنابراین، لاینینگ های لاستیکی بوتیل برای استفاده در مخازن، لوله های اسیدی ، ذخیره سازی و حمل و نقل هیپوکلرید مناسب است.

 • رابر لاینینگ کلروبوتیل:

رابر لاینینگ کلروبوتیل ساخته شده از کلروبوتیل دارای خواصی مشابه رابر لاینینگ بوتیل است اما کاربرد آنها آسان تر می باشد. آنها دارای مقاومت در برابر حرارت تا 200 درجه فارنهایت هستند. این لاینینگ ها تحت تأثیر آب و هوای سرد یا تغییرات سریع دما قرار نمی گیرند.

 • رابر لاینینگ هایپالون:

این نوع رابر لاینینگ بر اساس لاستیک پلی اتیلن کلروسولفاته دارای مقاومت شیمیایی عالی در برابر اسیدهای اکسید کننده در غلظت های بالا است. رابر لاینینگ هایپالون نیز به صورت پیش ولکانیزه موجود است. این مواد برای استفاده در مخازن، لوله های دارای غلظت اسید بالا و هیپوکلریت مناسب هستند.

 • رابر لاینینگ EPDM:

لاستیک EPDM دارای مقاومت کششی بالا همراه با مقاومت عالی در برابر سوراخ شدن، اشعه ماوراء بنفش و فرسایش است. از آنجا که این ماده بسیار انعطاف پذیر است و دارای انبساط و انقباض حرارتی کم وری است، لاینینگ EPDM را می توان در طیف گسترده ای از دما و مناطق اعمال کرد. این ویژگی های لاستیک EPDM نه تنها آن را برای لاینینگ بلکه برای پوشش لاستیکی نیز مناسب می کند. EPDM به عنوان رابر لاینینگ برای انواع استخرها مانند استخرهای تزئینی، حوضچه های زمین گلف، استخرهای آبیاری و همچنین کانال ها، مخازن تأسیسات تصفیه فاضلاب و غیره مناسب هستند.

معرفی محصول:

لاینینگ های ضدسایش سرامیک لاستیک یک راه حل همیشگی و بسیار بادوام برای محافظت از تجهیزات معدن و استخراج از اثرات مخرب در برابر خوردگی و ساییدگی شدید است. طراحی کامپوزیت های ضد سایش به آنها این مزیت بی نظیر را می دهد که مقاومت در برابر سایش را در برابر مواد بسیار ساینده با سرعت جریان بالا ارائه دهند، در حالی که مقاومت در برابر ضربه متوسطی نیز دارند.

شرق سپاهان لاینینگ های سرامیکی را با استفاده از سرامیک، لاستیک، فلز، پلی اورتان و ترکیبات این مواد ارائه می دهد. ما مجهز به بررسی داده های فرآیند شما و ارائه یک طرح پیشنهادی با استفاده از اشکال، اندازه ها و طرح های مختلف سرامیک برای پاسخگویی به نیازهای خاص شما هستیم.

شرق سپاهان سرامیک را به تنهایی یا با استفاده از لاستیک به کار می برد. لاستیک نه تنها ویژگی های سایش را بهبود می بخشد، بلکه باعث دفع ضربه کاهش لرزش و سر و صدا می شود. لاینینگ های ساخته شده از سرامیک لاستیک راه حل بهینه ای است که مقاومت بیشتری را فراهم می کند، سر و صدا و زمان خرابی را کاهش می دهد و عمر دستگاه شما را بهبود می بخشد. پانل های ساخته شده از سرامیک لاستیک مقاومت منحصر به فردی در برابر سایش ایجاد می کنند، در حالی که خواص الاستیک مواد دیگر مانند لاستیک به طور مؤثر ضربه را جذب می کند.

کاربردهای رایج برای لاینینگ سرامیک عبارتند از:

 • خوشه های سیکلون
 • شوت
 • لاینینگ لوله
 • درام های محرک
 • باکس های توزیع کننده
 • زانوها
 • خطوط تخلیه و حمل معادن

از جمله خدمات منحصر به فرد شرق سپاهان لاینینگ سرامیک لاستیک غلطک ها با سرامیک آلومینا و لایه لاستیکی به عنوان یک سطح محافظ برای بهبود و افزایش عمر غلطک است.

از جمله مزایای این غلطک ها بهبود کشش نوار نقاله، عدم لغزش بین روکش سرامیک و نوار، کاهش لغزش نوار، افزایش عمر نوار و غلطک، کاهش خرابی سیستم، افزایش بهره وری و مقاومت بالا در برابر سایش است.

به بالای صفحه بردن